Aktualności

GKS Zorza Kowala - GKS Królewscy Jedlnia

• autor: Zorza_Kowala, 2016-10-08 15:29

Mecz o Mistrzostwo Nicea - Sport 2 klasa A!

W najbliższą niedzielę  9 października 2016r o godzinie 15.00 na stadionie w Kowali drużyna Zorzy podejmie na własnym boisku ekipę Królewskich Jedlnia. Mecz o tyle trudny dla Zorzy gdyż
od samego początku rozgrywek nie zanotowała jeszcze żadnego zwycięstwa i przyszła odpowiednia pora w końcu na zgarnięcie kompletu punktów, bo bilans jest powalający 0 - 0 - 8!
W ostatnich trzech spotkaniach było bardzo blisko i z meczu na mecz gra Zawodników z Kowali wygląda coraz lepiej. Miejmy tylko nadzieję, że chłopaki chwycą się za .... i sprawią sobie jak
i kibicom z Kowali prezent w postaci 3pkt!

Juniorzy wygrali z KS Warką i zremisowali z SMS-em Lipiny

• autor: Zorza_Kowala, 2016-09-03 11:19

Za juniorami Zorzy bardzo pracowity tydzień. Po ubiegłotygodniowym remisie z Zamłyniem już w środę rozegrali kolejny mecz w I Okręgowej Lidze Juniorów. Na stadion do Kowali przyjechała juniorska drużyna KS Warka i po jednostronnym meczu przegrała z Zorzą 3:0. Bramki dla Zorzy strzelali: Adrian Minda, Marcin Marzec oraz Maciej Piorun.

Juniorzy nie mieli czasu na odpoczynek, gdyż już w piątek jechali na wyjazdowy mecz z SMS-em Lipiny, który zakończył się wynikiem 4:4.

Gryfia Mirów lepsza od Zorzy

• autor: Zorza_Kowala, 2016-08-28 23:39

W niedzielne popołudnie Zorza na stadionie w Kowali podejmowała 7. drużynę minionego sezonu Gryfię Mirów. W początkowej fazie spotkania przewagę miała drużyna gospodarzy praktycznie nie schodząc z połowy przeciwnika. Gryfia koncentrowała się głownie na kontratakach co przyniosło skutek w 18 minucie, gdy jeden z nielicznych wypadów gości zaowocował zdobytą bramką. Od tamtej pory gra Zorzy posypała się zupełnie i do przerwy goście zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza Zorzy (29', 39' - karny). Do przerwy Gryfia w Kowali prowadziła 3:0.

Po 15 minutach drugiej połowy było już 5:0 dla Gryfii. Błędy obrony Zorzy skrzętnie wykorzystywali przyjezdni raz po raz stwarzając dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Chwilę później nastąpiła kilkunastominutowa przerwa spowodowana chwilowym brakiem opieki medycznej. Po wznowieniu gry i kilku zmianach w obu ekipach mecz wyglądał zupełnie inaczej niż wcześniej - przez ostatnie kilkanaście minut gra toczyła się niemalże wyłącznie na połowię Gryfii. Zorza zdołała strzelić dwie bramki (strzelcami A. Minda i M. Dobosz). Mimo takiego obrazu gry goście zdołali wyprowadzić jeden cios zdobywając 6. bramkę, która ustaliła wynik meczu. Zorza przegrała z Gryfią 6:2.

Zgodnie ze starym piłkarskim przysłowiem: "Piłka nożna to gra błędów. Kto robi ich najmniej, ten wygrywa" piłkarze Gryfii w pełni zasłużyli na zwycięstwo, gdyż ilością błędów popełnioną przez defensywę Zorzy można by obdzielić kilka meczów.

Zawodnicy Zorzy okazję do pokazania zdecydowanie lepszej gry i zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie będą mieli już w najbliższą sobotę, gdy w Wielogórze zmierzą się z tamtejszym Strażakiem.

Juniorzy na remis z Zamłyniem

• autor: Zorza_Kowala, 2016-08-28 16:36

Pod wodzą nowego trenera Huberta Marca drużyna juniorów zremisowała 2:2 w pierwszej kolejce rozgrywek I Ligi Okręgowej Juniorów.

Początek meczu wydawał się być wymarzonym do zdobycia 3 punktów na inaugurację, gdyż po kilkunastu minutach Zorza prowadziła już 2:0. Taki wynik rozluźnił jednak naszych piłkarzy, którzy jeszcze przed przerwą pozwolili rywalom na doprowadzenie do wyrównania. W drugiej połowie nie padły już bramki i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Bramki dla Zorzy zdobyli Wiktor Tomczyk i Marcin Marzec.

Okazję do odniesienia pierwszej wygranej w sezonie juniorzy będą mieli już w najbliższą środę w starciu wyjazdowym z KS Warką.

Zmiana godziny odbywania treningów

• autor: Zorza_Kowala, 2016-08-10 12:52

Od dnia 10 sierpnia 2016 r. nastąpiła zmiana godziny odbywania treningów zawodników rocznika 2003-2004 w GKS "Zorza" Kowala. Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki w godz. 15.00 - 16.30 na boisko przy PSP w Kowali. Trener Michał Kucharski - tel. 501-841-125