statystyki szczegółowe

Aktualności

Punkty zostają w Kowali!

• autor: Zorza_Kowala, 2014-10-13 21:11

Po dość długiej przerwie, spowodowanej wycofaniem się MKSu Kozienice, Zorza Kowala podejmowała na własnym stadionie Centrum Radom. W tym sezonie rywale występują w przemeblowanym składzie, gdzie pojawiała się szansa dla naszej drużyny. Ostatnie pojedynki niestety kończyły się wysokimi wygranymi radomskiej drużyny. Zorza natomiast chciała dopisać za wszelką cenę kolejne trzy punkty do swojego dorobku i odskoczyć od dna tabeli.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny, ponieważ kilka sekund po rozpoczęciu rywale zgubili długą piłką naszą defensywę i tylko dobra interwencja jednego z obrońców uratowała nas przed stratą bramki. Goście cały czas próbowali grać w taki sposób. Ale to my byliśmy bliżej wyjścia na prowadzenie. Udało się to wreszcie, kiedy to Damian Rzechowski urwał się obrońcom na prawym skrzydle i wyłożył piłkę Mateuszowi Witaszkowi, który zaledwie dostawił nogę by skierować futbolówkę do siatki. Od tego momentu graliśmy bardzo konsekwentnie. Ataki rywali były rozbijane przez naszych, dobrze dysponowanych obrońców. W bramce dobrze również interweniował Dawid Szczęsny. Mimo kilku dogodnych sytuacji, m.in. Damiana Rzechowskiego czy Filipa Michaluka, do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie to goście rzucili się do ataku, w celu odrobienia strat. Jednak to my ponownie cieszyliśmy się ze zdobycia bramki. Ponownie Damian Rzechowski urwał się obrońcom na prawym skrzydle i na tyle skutecznie zmierzał w stronę bramki, że obrońca gości sfaulował go w polu karnym, oglądając przy tym drugą żółtą kartkę. Sędzia wskazał na "wapno", a skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazał się Prezes Zorzy, Mateusz Witaszek. Od tego momentu rywale postawili wszystko na jedną kartę, przesuwając większą liczbę graczy do przodu. Jednak tego dnia nie było mocnych na naszą defensywę i świetnie spisującego się Dawida w bramce. Jego interwencje przyprawiały rywali o ból głowy, kiedy to  po rzutach rożnych wybronił trzy stuprocentowe szanse na bramki. Zorza tez miała swoje okazje. Marcin Dobosz trafił z bliskiej odległości w bramkarza, natomiast Michał Fryszkowski po fenomenalnym woleju chybił o centymetry. W samej końcówce goście przycisnęli, jednak ponownie z opresji dobrze wychodzili nasi obrońcy.  Po bardzo dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu zdobyliśmy drugi komplet punktów w tym sezonie. Zorza Kowala - Centrum Radom 2 : 0.